Rattan Sandalye Seçimi

Rattan, tropik iklim kuşağında yetişen, uzunluğu 200 metreye kadar bulabilen tırmanıcı bir bitki türüdür. Ülkemizde bambu çeşidi olarak bilinen rattan, yetiştirildikleri yörenin adıyla anılırlar. Rattan esnek ve bükülebilir bir yapıya sahiptir ve ayrıca içi doludur.

Dört mevsim koşullarına da elverişli olan rattan sandalyeleri; evlerde, kafelerde, havuz başlarında, balkon ve bahçelerde yepyeni ve doğal bir dekorasyon tarzıoluşturmak için tercih edebilirsiniz.

Açık alanlar, balkon ve bahçeler çok çabuk toz tutan yerler olduklarından dolayı bu gibi yerlerde rattan sandalye kullanmak sizin için uygun olacaktır. Örgülü yapıya sahip olması sizi ürkütmesin, bu tarz sandalyeleri yıkamanız oldukça kolay olacaktır. Rattan sandalyelerin bahçe mobilyalarında tercih edilmesinin bir diğer önemli noktası da bu malzemenin ışığa dayanıklı ve solmaz yapıda oluşundandır. Rattan malzemeler paslanmaz, çürümez ve kurtlanmaz yapıdadırlar. Ayrıyetten de bakım gerektirmezler. Soğuktan, sıcaktan ya da nemden etkilenmez yapıya sahiptirler. Böylece rattan malzemeler uzun yıllar kullanılabilmektedirler. Bu sayede konforunuzu ve uzun yıllar da kullanmanızı sağlayacaklardır.

Rattan sandalye seçiminde;

Malzemenin lekesiz, kaliteli ve hasırlarının çaplarının birbirlerine eşit olmasına,

Ana gövdesinin özel vidalar yardımı ile bağlanmış ve özel kalıplar ile bükülmüş olmasına,

Hasırlarının esnek, kırılgan ve seyrek yapıda olmamasına,

Güzel bir el işçiliği sayesinde uç bitimlerinin iyice gizlenmiş olmasına,

Gövdedeki bağlantıları gizleyen bandajların düzgün ve sıkı bir şekilde örülmüş olmasına dikkat edilmelidir.

20 Farklı Bahçe Bank Tipi
Rattan Sandalye ve Yemek Takımı