20 Farklı Bahçe Bank Tipi

Burada farklı tip bahçe banklarının derinlemesine bir görünümü ve sınıflandırması verilmiştir. Çekici ve işlevsel bir bahçe bankası için seçeneklerinizi tam olarak anlayabilmeniz için onu malzeme ve stille düzenliyoruz

Evinizde bir bahçeniz varsa, sabah çayınızı yudumlarken ya da gazete okurken bir süre dışarı çıkıp oturmak istediğinizi fark etmiş olabilirsiniz. Arka bahçenizde arkanıza yaslanıp bir süre dinlenebileceğiniz bir tür oturma düzeni eklemeniz çok önemlidir.

Herkes öyle yoğun meşgul rutinleri ve yoğun programları ile meşgul ki kendileri için zaman ayıramadılar. Bu hayal kırıklığı ve zihinsel yorgunluğa yol açar. Bahçeler sıradan rutinler kaçmak için harika bir yoldur. Bahçeler, rahatlayabileceğiniz ve tadını çıkarabileceğiniz kişisel bir sığınak olabilir. Doğayı gözlemleyebilir ve tadını çıkarabilirsiniz. Bakımlı ve güzel görünümlü bir bahçe, iç huzurunuzu sağlamanıza yardımcı olabilir. Her gün doğayla bağlantı kurmak ve sonra ruh sağlığınız için çok önemlidir.

Doğa her zaman hayatınıza pozitiflik getirir. Evinizi çiçek ve bitkilerle dekore etmeniz önerilir; çünkü sizi taze ve canlı hissettirir. Oturma odanızdaki çiçeklerin bir vazoyu anında ruh halinizi yükseltebilirse, iyi dekore edilmiş bir bahçede biraz zaman geçirmenin ne kadar canlandırıcı olacağını hayal edin.

Bahçe koltukları, kullanabileceğiniz alana ve bahçenizi kullanmak istediğiniz amaçlara bağlı olarak çeşitli tiplerde olabilir.

Büyük bir açık bahçe alanına sahipseniz, koltuk takımları ve yemek takımları içeren eksiksiz bir açık hava oturma odasına dönüştürebilirsiniz. Aile ve arkadaşlar ile toplantılar için mükemmel bir yer olurdu.

Bahçenizde iki ağaç arasında bir hamak kurabilirsiniz. Doğanın ortasında hamakta yatan tembel bir yaz öğleden sonra geçirebilir ve hızlı bir kestirmenin veya bir okuma seansının tadını çıkarabilirsiniz.

Bahçenizi, bahçeler için en iyi oturma seçeneği olan bahçe sandalyeleri ve bankları ile dekore edebilirsiniz. Oturup manzarayı seyredebilir, okuyabilir, yiyebilir veya sadece rahatlayabilirsiniz.

Bahçe bankları

Dışarıda bir insansanız veya bahçede herhangi bir zaman geçiriyorsanız, bahçenizde bir bankın olmasının önemini kabul edersiniz. Bahçe bankı bahçeyi vaktinizi geçirmek için çok daha konforlu bir yer haline getirir. Ürpertici, korkutucu böceklerin korkusundan dolayı doğrudan çimlerde oturmaktan korkuyorsanız, bahçe bankları kurtarıcınız olabilir. Bahçe bankları okumak, akşam çayı yudumlamak veya geceleri yıldızlara bakmak için idealdir. Bahçe bankları herhangi bir bahçe için vazgeçilmez bir unsurdur.

Bahçe bankları çeşitleri

Günümüzde pek çok bahçe bankı mevcuttur. Ancak, bahçe bankları hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz, paranıza değmeyecek rahatsız edici, gıcırtılı veya düşük kaliteli bir tezgah satın alabilirsiniz.

Malzemeye Göre

Bir bahçe bankının yapımında kullanılan malzeme dayanıklılığı ve sağlamlığı hakkında çok şey anlatır. Yapımında kullanılan malzemelere dayanan bahçe bankları aşağıda listelenmiştir:

Ahşap Bahçe Bankları

Ahşap banklar bahçe oturma için en iyi ve en popüler seçenektir. Bunlar bahçe için en doğal ve iyi harmanlanmış mobilyalardır. Bahçelerde mükemmel giderler ve genel çevre ile kusursuz uyum sağlarlar. Yerin dışına bakmıyorlar. En kaliteli ahşap banklar, tutarlı taneli merkez kesim kalp odunlu kereste ile yapılanlardır. Tezgahın parçaları paslanmaz çelik veya çinko vidalarla vidalanmalıdır. Bu vidalar, tezgahın hiç gevşemesi durumunda daha kolay sıkılmasını sağlar.

Bahçe bankları için en iyi ahşap seçenekleri:

Çam veya Doğal Sedir

Sedir çam ile karşılaştırıldığında oldukça pahalıdır. Sedir veya çamdan yapılmış bahçe bankları, boyanmamış veya mühürlenmemişse zamanla rengini alır. Doğru şekilde tedavi edilir ve bakımı yapılırsa yıllarca sürebilir.

Tik ağacı

Tik, bahçe bankları da dahil olmak üzere tüm dış mekan mobilyaları için mükemmel olan tropik bir ağaçtır. Tik mobilyalar, elementlere maruz kalsa bile 50 yıl sürebilir. Bu, bu ahşabı çok pahalı yapar. Tik karakteristiği kırmızımsı kahverengi rengini korumak için yılda bir veya iki kez yağla cilalanması gerekir.

Avustralya Jarrah

Bu dayanıklı ahşap derin kırmızımsı bir gölgeye sahiptir, oldukça dayanıklıdır ve on yıllarca sürebilir. Australian Jarrah’dan yapılan bahçe bankları bahçeye stil ve sıcaklık katıyor. Dayanıklılıkları, bu ağaçtan yapılmış bahçe banklarını çok pahalı hale getirir.

Doğal ahşap

Doğal ahşap bahçe bankları ekonomiktir ve kaba ve rahat kullanım için uygundur. Bununla birlikte, elementlere maruz kalmazlar.

Metal Bahçe Bankları

Ahşap bahçe banklarının, bahçeniz için elde etmeye çalıştığınız görünümle iyi gitmeyeceğini düşünüyorsanız, metal bahçe bankları sizin için bir seçenek olabilir. Metal bahçe tezgahını satın almadan önce, metal türünün bir bahçe tezgahının genellikle maruz kaldığı sert hava koşullarına dayanabildiğinden emin olun.

Ekstrüde Alüminyum

Ekstrüde alüminyumdan yapılmış bahçe bankları oldukça hafiftir ve bu da onları bir yerden bir yere taşımayı kolaylaştırır. Ancak, sert hava koşullarına karşı çok dayanıklı ve dayanıklı değildirler.

Alüminyum döküm

Dökme alüminyum bahçe bankları daha ağır ve daha dayanıklıdır. Seveceğiniz karmaşık ve zarif tasarımlarla sunulmaktadır. Bununla birlikte, kalıptan çekilmiş alüminyum bahçe banklarına kıyasla oldukça pahalıdır.

Süslü Demir

Süslü demir bahçe bankları çok ağırdır ve bu nedenle dayanıklı ve dayanıklıdır. Bu tür tezgahlar, Viktorya döneminden kalma tezgahlara oldukça benzemektedir. Daha çekici görünmesi için bahçenize vintage görünümlü bahçe bankları eklemeyi düşünüyorsanız, süslü demir banklar işi iyi yapacaktır.

Retro Metal

Retro metalden yapılmış bahçe bankları çok şık ve şık. Pahalıdırlar, ancak tamamen bedeli vardır.

20 Farklı Bahçe Bank Tipi 2
Rattan Sandalye Seçimi